2012 Yılı Sultanlar Yolu Yürüyüşü

16Ağustos
Etkinlik Tarihi: 16.08.2012

Sevgili Sultanlar Yolu dostları,

 

Geçen dönemlerde kendi düzenlediğimiz yürüyüşlerden sonra bu yıl münferit yürüyenler yürümeye başladılar ve güzel haberler geliyor. Bu arada tabela eksiklikleri ve yol işaretlemelerinde olan eksikliklerde haber olarak gelmeye başladı.

 

16 Ağustosta Hollandada ünlü bir aktris ve bir arkadaşı Sofya'dan itibaren yürümeye başlayacaklar ve tahmini olarak Eylül ayının başında Türkiyede olacaklardır. Bu bayanlar Hollandanın önemli gazetelerinden NRC Handelsblad'da her hafta bir köşe yazısı yayınlayacaklardır. Ayrıca yol boyunca video çekimleri yapılacak ve bunlarda bir belgesel olarak VPRO kanalında yayınlanacaktır. Bu Sultanlar Yolu için ilk ünlü kişiler olacaktır. Ayrıca kendi websitelerindede yürüyüş düzenli olarak yayınlanacaktır. Bunun yanısıra Twitter ve Facebook ile bilgi günlük olarak paylaşılacaktır.

 

Haftalık gazete köşe yazılarının ve belgeselin iyi olması hem Sultanlar Yolu için ve hemde Türkiye, Trakya bölgesi ve sizin kendi beldeniz içinde önem arzedecektir. 

 

Sizlerden ricamız bölgenizde tabela ve işaretleme çalışmalarını yapmanız ve gerekirse bazı güzel tabela çalışmaları ile beldenizi daha iyi tanıtabilirsiniz. 

 

Bazı yerlerde daha önceki çalışmalardada güzel bir rota oluşmamıştı bu rotaların güzelleştirmesi için çalışmalar yapılabilir.

 

Bunlardan bazıları Edirne şehir girişi ve çıkışları, Kırklareli şehir çıkışı, Pınarhisar çıkışından Poyralıya kadar olan bölüm. Burada çok güzel eski yollar var ama güzergahın iyi belirlenmesi ve işaretlenmesi gerekiyor. Çatalca köylerinin bazı yerleri. Sazlıbosna ile Eyüp arası.

 

6 hafta bir gazetede düzenli haberimizin çıkması büyük bir olay bunu lütfen birlikte iyi değerlendirelim. 

 

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

 

Selam ve sevgiler,

 

Sedat Çakır

 

--
www.sultanstrail.com 

www.carskidrum.com 

Follow the footsteps of the Sultan